Style Switcher

Layout options
  • Boxed Layout
  • Full Width Layout
Primary Color
بررسی اجمالی بررسی اجمالی جستجو جستجو برگشت برگشت
مجموعه: روانشناسی مرضی و اختلالات
 
info کاربر گرامی شما عضو نیستید!!! شما می توانید برای فعال کردن و نمایش لینک دانلود جهت برخورداری سریع و بدون محدودیت از تمام محتویات وب سایت، از طریق منوی بالای سایت (گزینه عضویت در پرتال) ثبت نام کنید
pdf.png کتاب اختلالات رفتاری

اختلالات رفتاری، رفتارهایی هستند که فرد به وسیله آن‌ها حقوق دیگران را نقض می‌کند و قواعد اجتماعی را زیر پا می‌گذارد. این اختلال بیشتر در دوران کودکی یا نوجوانی روی می‌دهد و در پسران بیشتر از دختران دیده می‌شود. بیمارانی که دچار اختلال رفتاری هستند تلاش می‌کنند تا رفتاری مورد پسند جامعه پیدا کنند. بیمارانی که دچار اختلال رفتاری هستند نوعاً نسبت به سلامت و خوشی دیگران بی‌توجهند. حس همدردی در آن‌ها پایین است و غالباً رفتارهای دیگران را برای خود تهدیدآمیز و خصمانه تلقی می‌کنند. در نتیجه، غالباً واکنش پرخاشگرانه‌ای به این تهدیدهای خیالی نشان می‌دهند و رفتارهای خود را این‌گونه توجیه می‌نمایند. شما در این کتاب با انواع اختلالات شایع نظیر پرخاشگری، لکنت زبان، بیش فعالی، اختلالات دستگاه شنوایی و راههای برخورد و درمان آنها آشنا خواهید شد.

 ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-3290-68688-01
621.87 KB
0

pdf.png کتاب افکار مزاحم(وسواس)

اختلال وسواس فکری یا عملی (به انگلیسی: O.C.D)، یک اختلال اضطرابی مزمن است که با اشتغال ذهنی مفرط درمورد نظم و ترتیب و امور جزئی و همچنین کمال‌طلبی همراه است، تا حدی که به از دست دادن انعطاف‌پذیری، صراحت و کارایی می‌انجامد. در اختلال وسواسی-فکری عملی افکار وسواس‌گونه و اضطراب‌آور با وسواس‌های عملی همراه می‌شود. این وسواس‌های عملی کارهایی وسواس‌گونه هستند که شخص برای کوشش در راه کاهش وسواس‌های فکری خود انجام می‌دهد. این کردارها تکراری و کلیشه‌ای و تا اندازه‌ای غیرارادی هستند. شما در این کتاب تعریف وسواس فکری، وسواس عملی، علل پیدایش وسواس، میزان شیوع، سایر بیماریهای مرتبط با وسواس، نقش اطرافیان و درمان وسواس آشنا خواهید شد.

 ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-2671-68688-03
602.6 KB
0

pdf.png کتاب شایع ترین اختلالات جنسی و برخی از رهنمودهای درمانی آن

شایع ترین علت مشکلات جنسی در میان زنان و مردان چیست ؟ مشکلات جنسی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد که به این صورت تعریف می شود : هر مسئله جنسی یا عاطفی که مانع شود زن و شوهر به یک رابطه رضایت بخش دو جانبه دست یابند . شایع ترین مشکلات مردان شامل : پروستات ، کاهش جریان خون به آلت تناسلی مرد به علت ابتلا به دیابت ، بیماریهای قلبی و یا بیماریهای دیگر ، آسیب های عصبی به نخاع و یا کاهش در هورمون تستوسترون است . مشکلات جنسی متداول در بین زنان شامل :عدم تمایل جنسی به علت کاهش هورمون استروژن ، اختلالات تیروئید ( که می تواند در بعضی از مردان نیز تأثیر گذار باشد ) ، درد در هنگام مقاربت به علت مشکلات واژن از جمله کم بودن ترشحات واژن می باشد. شما در این کتاب با اختلالات و مشکلات جنسی، روابط جنسی و سواد جنسی، اختلالات شایع جنسی در مردان، انزال زودرس، بارداری و رفتار جنسی، خود ارضایی، محرک های جنسی و تفاوتهای جنسیتی و بسیاری دیگر از مشکلات و اختلالات جنسی و راهای شناخت و درمان آنها را فرا خواهید گرفت.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-2671-68688-03
1.03 MB
0

pdf.png کتاب شخصیت دو قطبی

اختلال دوقطبی (یا شیدایی - افسردگی) نوعی اختلال خلقی و یکی از بیماریهای خفیف روانی است. افراد مبتلا به این بیماری دچار تغییرات شدید خلق می‌شوند. اختلال دو قطبی به صورت معمول در آخر دوره نوجوانی یا اوائل دوره بزرگسالی تظاهر پیدا می‌کند. این بیماری انواع مختلفی دارد که مهمترین انواع آن اختلال دوقطبی نوع یک و اختلال دو قطبی نوع دو است. شما در این کتاب پرسشنامه شخصیت دوقطبی، انواع اختلال دوقطبی، شیوع اختلال دوقطبی، عوارض بیماری دوقطبی، روشهای درمان روانشناسی، مدت درمان، درمان داروئی  بسیاری از عوامل مرتبط با این نوع اختلال را فرا خواهید گرفت.

 ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-2671-68688-03
1.13 MB
0

pdf.png کتاب طبقه بندی و تشخیص اختلالات روانشناختی

متخصّصان بهداشت روانی برای بر چسب گذاری رفتارهای نا هنجار در یک نظام طبقه‌بندی به توافق رسیده‌اند. محصول این توافق تحت عنوان یک کتاب مرجع تخصصی، یعنی (DSM-5) توسط انجمن روان پزشکی آمریکا در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است. در DSM-5، رفتارهای نا هنجار بر طبق شباهت‌ها و تفاوت‌های اصلی در شیوه‌هایی که افرادِ مبتلا به اختلال روانی رفتار می‌کنند، طبقه‌بندی می‌شوند. راهنمای تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی (DSM) اختلال‌ها را طبقه‌بندی می‌کند و توصیف‌های دقیق و مفصل مفیدی را برای ارتباط در میان متخصصان ارائه می‌دهد. شما در این کتاب با انواع و اقسام اختلالات پیدایش، نظزیه ها و روشهای تشخیص و درمان آنها آشنا خواهید شد. در واقع این کتاب، کتابی بسیار کاربردی برای علاقمندان رشته های روانشناسی و علوم تربیتی می باشد.

 ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-3290-68688-01
2.26 MB
0

pdf.png توانبخشی به هنگام در افراد با بیماری اسکلروز مولتیپل (MS)

 ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

1394-03-04
2.15 MB
0

pdf.png توانبخشی بیماران جسمی و حرکتی (پارکینسون)

 ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

1394-03-04
1.79 MB
0

pdf.png کتاب آموزش و درمان اختلالات جنسی در افراد ضایعه نخاعی

 ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

1394-03-04
1.46 MB
0

pdf.png کتاب توانبخشی بهنگام در اختلالات شایع بینایی

 ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

1394-03-04
2.39 MB
0