Style Switcher

Layout options
  • Boxed Layout
  • Full Width Layout
Primary Color
بررسی اجمالی بررسی اجمالی جستجو جستجو برگشت برگشت
مجموعه: رشته روانشناسی
 
info کاربر گرامی شما عضو نیستید!!! شما می توانید برای فعال کردن و نمایش لینک دانلود جهت برخورداری سریع و بدون محدودیت از تمام محتویات وب سایت، از طریق منوی بالای سایت (گزینه عضویت در پرتال) ثبت نام کنید
docx.png پایان نامه بررسی رابطه طرح واره های ناسازگار اولیه و تیپ های شخصیتی

چکیده: تیپ های شخصیتی از دیرباز مورد توجه افراد قرار گرفته و تحقیقات زیادی را به دنبال داشته است. در این پژوهش سعی شد به بررسی رابطه بین تیپ های شخصیتی و طرحواره های ناسازگار اولیه پرداخته شود. در این رابطه 70 نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور به عنوان نمونه انتخاب شدند و پرسشامه های طرحواره یونگ و تیپ های شخصیتی بین آن ها توزیع شد. نتایج نشان داد که تیپ B با حوزه بریدگی و طرد رابطه معنا دار دارد. تیپ A  نیز رابطه معنادار با پنج حوزه طرحواره برقرار نمود.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-2667-68688-01
183.3 KB
1

docx.png پایان نامه بررسی میزان تحمل استرس بین دانشجویان مجرد و متاهل رشته روانشناسی

چکیده: پژوهش در راستای بررسی میزان تحمل استرس بین دانشجویان مجرد و متاهل رشته روانشناسی صورت گرفته و می تواند اطلاعات مفیدی را در حیطه تصمیم گیری های متعدد در دانشگاه فراهم سازد که این عمل از طریق انجام تحقیقات منظم و شناسایی میزان استرس دانشجویان امکان پذیر است در واقع می خواهیم بدانیم که در سطوح مختلف بررسی کنیم و راهکارهای مفیدی که باعث کاهش دادن این استرس ها می شود ارائه دهیم. عواملی که اهمیت این پژوهش را نشان می دهد این است که محیط دانشگاه محیطی استرس زا است و بسیاری از دانشجویان دچار استرس می شوند مثلاً زمانی که مشغول دادن امتحان پر استرس هستند پرسش را بد می فهمند یا موضوعی را شب قبل از امتحان به خوبی مطالعه کردند را به یاد نمی اورند ، بسیار سخت است که فکر کنیم پاسخ پرسشی را می دانیم و احتمالاً پس از پایان امتحان آن را به یاد می اوریم. لذا استرس باعث کاهش در عملکرد دانشجویان شده و موجب می شود سلامت روان آنها به خطر بیافتد. برای همین بدنبال این هستیم تا این عوامل استرس زا شناسایی و راهکارهای مقابله با آنها را بررسی کنیم.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-2667-68688-02
101.05 KB
0

docx.png پایان نامه بررسی عوامل موثر در خودکشی

چکیده: در حال حاضر مطالعه ي خود كشي از ديدگاه هاي مختلف اهمّيت تازه اي يافته است و بويژه از حدود سالهاي 1950 ميلادي به بعد بر حجم مطالعات در اين زمينه افزوده شده است. و بررسي آن حوزه فعاليت هاي تخصصي سازمانهايي كه در سطح بين المللي فعاليت مي كنند اهميتي بيش از پيش يافته است. سازمان بهداشت جهاني از جمله اين سازمانهاست كه از طريق ان علاوه بر انتشار گزارشهاي علمي ويژه آمارهاي مرگ و مير به علت خودكشي نيز در رديف علل مرگ و مير مستمراً انتشار مي يابد. ترديد نيست كه از جمله عوامل مهمي كه به مطالعه در زمينه خودكشي ابعادي به مراتب گسترده تر از پيش داده است افزايش ميزان ان در سطح اغلب كشورهاي دنيا بويژه در طي چند دهه اخير است. و آمارها حكايت اين مي كنند كه ايران نيز در رديف اين كشورها قرار دارد. ومتأسفانه در چند سال اخير نيز در شهرستان اروميه امار خودكشي بالا رفته و موجب نگراني مسؤلين شده است.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-2667-68688-02
288.01 KB
0

pdf.png پایان نامه بررسی رابطه بین هوش هیجانی و رضایتمندی زناشویی معلمان زن

چکیده: از میان موجوداتی که روی کره زمین زندگی میکنند انسان از ویژگیهای منحصر به فردی برخوردار است، احساسات، عواطف، هیجانات و توانایی قضاوت درباره رفتارهای خود و دیگران تنها بخش از این ویژگیهای خدادای است. هوش هیجانی نیز از جمله مواردی است که می تواند به زندگی افراد جهت دهد و رضایت مناسب تری را نسبت به محیط و افراد به وجود آورد، هدف از پژوهش حاضر تعیین ارتباط بین هوش هیجانی و رضایتمندی از زندگی زناشویی در زنان آموزگار دبستانهای منطقه 1 تهران است. جامعه آماری این پژوهش زنان بین 30 تا 40 سال است که به طور نیمه وقت در مدارس تهران مشغول به کار هستند که از میان آنان نمونه ای 100نفره به روش تصادفی طبقه ای انتخاب گردیده اند.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-2667-68688-01
766.31 KB
0

doc.png پایان نامه بررسی نحوه تاثیرتشویق در افزایش یادگیری

چکیده: شايد براي عده اي تصور اينكه بتوان در مدرسه اي از تشويق استفاده كرد كمي دشواراست اما واقعيت اين است كه مي توان در سنگر مدارس شاهد حضور با شكوه معلمان وشاگرداني بود كه با سرمايه از محبت وچهره هاي متبسم ومصصم در تلاش هستند كه در كارهاي خود موفق بوده اند. تشويق نيروها واستعدادهاي دانش آموزان را به كار مي اندازد واستقامت آنها را در كارها زياد مي كند وموجبات سرعت در كارهاي بدني را فراهم مي كند ودر كارهاي فكري موجب سعي وكوشش بيشتري مي گردد. با توجه به مسائلي كه گذشت مي خواهيم بدانيم كه چه نوع تشويق اثر مثبت داد و چه نوع آن اثر منفي وآيا تشويق تنها راه موفقيت يك دانش آموزاست ؟ تشويق بايد چگونه باشد آيا به نوع واندازه كاري كه انجام داده مي شود بستگي دارد ؟ آيا واقعا تشويق بيش از روشهاي ديگر مانند تنبيه بر پيشرفت تحصيلي دانش اموزان تاثير دارد؟ تشويق در منزل واز طرف والدين موثرتر است يا از طرف اولياء مدرسه ؟ آيا از طريق تشويق مي توان از نروي يك فرد حداكثر فايده را برد و تمام خواسته خود را بدست آنها (دانش آموازان) برآورده ساخت ؟ و آيا تشويق فردي موثرتر يا تشويق گروهي ؟


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

773-02-21
503 KB
0

doc.png پایان نامه بررسی رضایت زناشویی خانواده زنان شاغل و خانه دار

چکیده: امروزه شاهد افزایش روز افزون شاغل بودن زنان نسبت به گذشته می باشیم که این تغییر نقش ها می تواند رضایت زناشویی زوجین و همچنین جنبه های مختلف زندگی و فرزندان را تحت تاثیر قرار دهد و از آن می توان به عنوان عنصری موثر در تعارضات زناشویی یاد کرد بر این اساس در این پژوهش به مقایسه رضایت زناشویی زنان شاغل اداره هواشناسی استان آذربایجان شرقی و خانه دار و مردان دارای همسر شاغل و یا خانه دار در شهر تبریز پرداخته شد. جهت دستیابی به هدف کلی دو فرضیه تدوین گردید. 1- بین شاغل بودن یا خانه دار بودن زنان و سطح رضایت از زندگی شان رابطه مستقیم وجود دارد. 2- سطح رضایت از زندگی مردانی که زنان خانه دار دارند بیشتر از سطح رضایت از زندگی مردانی است که زنان شاغل دارند. در این پژوهش به مسائل فوق پرداخته خواهد شد.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

773-02-21
1.64 MB
0

doc.png پایان نامه بررسی رابطه عزت نفس مدیران بر رضایت شغلی کارکنان جمعیت هلال احمر تهران

چکیده: جوامع امروزي را جوامع سازماني مي نامند زيرا در اين جوامع انسان ها هر جايي كه زندگي مي كنند و هر كاري كه انجام مي دهند با سازمان هاي مختلف در ارتباطند و سازمان ها بخشي از زندگي روزانه همه مردم را تشكيل داده است. امروزه نقش و اهمیت شخصیت مدیران در رشد و بقای سازمان امری شناخته شده است . سوالی که ذهن همه صنعتگران را به خود مشغول ساخته این است که آیا مدیران در شکل گیری خلاقیت و نوآوری کارکنان سهم دارند؟ تنها می توانیم بگوییم که این روند توسط مدیران زمانی به بهترین شکل خود محقق می شود که اگر مدیران از سلامت و عزت نفس بالا برخوردار باشند، می توان امیدوار بود که کارکنان بتوانند با رضایت شغلی بیشتر به انجام امر بپردازند. بنابراین می توان اینگونه پنداشت که عدم تعادل روانی؛ عزت نفس پایین و رضایت شغلی کم میتواند بر روند رو به رشد سازمان آثاری منفی بر جای می گذارد. لذا باید اطلاعاتی در باره این جنبه های شخصیتی و شغلی مدیران و کارکنان در اختیار داشت تا در صورتی که هر کدام از این جنبه ها نواقص و نقاط صعفی وجود دارد، با اقدامات شایسته اصلاح و بهبود یابد. از همین رو در این پژوهش سعی شده که با مطالعه روی میزان عزت نفس مدیران و رضایت شغلی کارکنان به این امر مهم دست یابیم که سازمان چه تاثیری می تواند داشته باشد تا افراد از جمله مدیران و کارکنان بتوانند در آن به نحوه مطلوب انجام وظیفه نمایند .


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

773-02-21
117.52 KB
0

pdf.png پایان نامه بررسی شخصیت والدین دانش آموزان عقب مانده ذهنی 7-12 ساله

چکیده: تحقیق حاضر تحت عنوان بررسی ویژگیهای شخصیت والدین دانش آموزان عقب مانده ذهنی آموزش پذیر جهت دستیابی به اهداف تحقیق است . تعداد کل مراکز دانش آموزان کودکان عقب مانده ذهنی آموزش پذیر درسطح شهرستان شاهین شهر ۳ مدرسه بود که به علت اندک بودن جامعه آماری هرسه مدرسه را انتخاب نموده واز هر سه مدرسه والدین ۱۰ نفر از دانش آموزان به صورت تصادفی ساده انتخاب شدند. به منظور جمع آوری اطلاعات در این پژوهش باتوجه به موضوع پرسشنامه Scl90-R که دارای ۹۰ سوال برای ارزشیابی علائم روانی است جهت تجزیه و تحلیل آماری اطلاعات بدست آمده از آمار توصیفی و استنباطی استفاده گردید و از آزمون T استفاده شده است. جهت مشخص نمودن تفاوت میانگین های دو نمونه استفاده شد. میانگین علائم روانی در والدین کودکان عقب مانده ذهنی آموزش بذیر ۹۹ درصد می باشد همچنین تحلیل نتایج خرده آزمونها نشان دادکه میانگین مادران در خرده آزمونهای شکایات جسمانی، حساسیت در روابط متقابل، افسردگی، اضطراب، برخاشگری، ترس مرضی و روان بریشی به طور معناداری بیشتر از بدران می باشد.اما در خرده آزمون های وسواس- اجبار،افکار پارانوئید و سوالات اضافی تفاوت معنا داری بین بدران ومادران دیده نشد.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

773-02-21
859.88 KB
0

doc.png پایان نامه بررسي رابطه منبع كنترل (دروني- بروني) با عزت نفس

چکیده: پژوهش حاضر٬ با نام « بررسي رابطه منبع كنترل ( دروني- بروني) با عزت نفس » كه با هدف يافتن رابطه بين عزت نفس و منبع كنترل در پسران و دختران دانشجو وهمچنين يافتن تفاوت منبع كنترل و عزت نفس بين دانشجويان دختر و پسر , انجام شد. منبع كنترل كه داراي دو بعد دروني و بيروني است و بنابر فرضيات راتر ,افرادي كه داراي منبع كنترل دروني هستند معتقدند كه اعمالشان نقش عمدهاي در به حد اكثر رساندن برون دادهاي بد يا خوب دارد و افراد داراي داراي منبع كنترل بيروني٬ فكر ميكنند برون دادهاي بد يا خوب ارتباطي با رفتار انها ندارد. عزت نفس به مقدار ارزشي گفته ميشود كه فرد به خود نسبت ميدهد و فكر ميكند ديگران براي او به عنوان يك شخص قائل هستند. جامعه آماري مورد نظر در اين پژوهش دانشجويان دختر و پسر دانشگاه اصفهان بوده و نمونه انتخاب شده نيز 60 نفر از دانشجويان كه شامل 30 دختر و 30 پسر بوده كه در كتابخانه ادبيات مشغول به درس خواندن بو دند و روش نمونه گيري نيز نمونه گيري در دسترس است.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

773-02-13
326 KB
0

docx.png پایان نامه عوامل تاثیرگذار بر رفتار اخلاقی کارکنان در جایگاه های سوخت شهر همدان‎

چکیده: برای ورود به بحث ، ابتدا باید اخلاق را تعریف كنیم. اخلاق بطور ساده و خلاصه شامل شناخت صحیح از ناصحیح و آنگاه انجام صحیح و ترک ناصحیح است. تشخیص درست از غلط همیشه ساده نیست. بسیاری از دانشمندان علم اخلاق ادعا می كنند كه باتوجه به اصول اخلاقی در مقام عمل همیشه یك راهكار درست وجود دارد و برخی دیگر معتقدند كه راهكار درست بستگی به موقعیت و شرایط دارد و تشخیص اینكه كدام راهكار درست است درنهایت به عهده خود فرد است. هدف از این تحقیق بررسی عوامل تاثیرگذار بر رفتار اخلاقی کارکنان و به طور خاص کارکنان جایگاه سوخت اختصاصی بوعلی همدان می باشد. این مقاله از نوع تحقیقات توسعه بوده و روش انجام آن پیمایشی و روش گردآوری اطلاعات به روش میدانی می باشد. به عبارتی،منظور از مطالعات میدانی تحقیقاتی است که موضوع مورد مطالعه در اختیار محقق قرار داشته باشد و یا به عبارت دیگر محقق را بدان دسترسی باشد بعنوان مثال وقتی محقق هدفش مطالعه در زندگی کشاورزان ساکن یک روستا و یا قشری از جامعه و یا گروهی از کارگران یک موسسه تولیدی و یا مردم عشایری باشد مطالعه, از نوع مطالعه میدانی است و اطلاق اصطلاح میدانی به مفهوم ارتباط مستقیم و رویاروی محقق با پدیده های مورد مطالعه است .


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

773-02-13
635.5 KB
0