Style Switcher

Layout options
  • Boxed Layout
  • Full Width Layout
Primary Color
بررسی اجمالی بررسی اجمالی جستجو جستجو برگشت برگشت
مجموعه: پرسشنامه و آزمونهای هوش
 
info کاربر گرامی شما عضو نیستید!!! شما می توانید برای فعال کردن و نمایش لینک دانلود جهت برخورداری سریع و بدون محدودیت از تمام محتویات وب سایت، از طریق منوی بالای سایت (گزینه عضویت در پرتال) ثبت نام کنید
pdf.png آزمون دسته بندی کارت ویسکانسینWCST

کنش هاي اجرايي به عنوان فرايندهاي سطح بالاتر که کار کنترل و نظارت بر عملکردهاي سطح ابتدايي (عيني) را بر عهده دارند، توصيف مي شوند. مطالعات تصويرسازي عصبي نشان مي دهند که برخي مناطق کرتکس و به ويژه مناطق پيشاني و پيش پيشاني جايگاه اين کنش ها هستند. از آن جا که اين فرايندها در کسري از ثانيه رخ مي دهند امکان سنجش دقيق آنها با استفاده از ابزارهاي سنتي مداد - کاغذي ممکن نمي باشد. از سويي ديگر با معرفي کامپيوترها به عنوان ابزاري معتبر براي سنجش هاي روان شناحتي و عصب روان شناختي، ساخت نسخه هاي کامپيوتري آزمون ها توسعه يافته است. از آن جا که مطابق با پژوهش ها، آزمون طبقه بندي کارت هاي ويسکانسين يکي از حساسترين آزمون ها براي کنش هاي اجرايي مناطق پيشاني و پيش پيشاني است، در پژوهش حاضر، طراحي و ساخت نسخه کامپيوتري آزمون ويسکانسين بر اساس يک نسخه استاندارد مد نظر قرار گرفت.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

772-12-05
1.61 MB
2

pdf.png آزمون حافظه بالینی وکسلر فرم الف

در حال حاضر از انواع مختلف تست‌های هوشی كه وجود دارند می‌توان به تست وكسلر بیشتر تكیه كرد. سپس به تست ریون و تست‌های دیگران. هرچند كه به طور علمی هنجار نشده است و حتی در شیراز و تهران مطالعاتی انجام داده‌اند ولی به نتیجه نرسیده‌اند. اما كامل‌ترین تستی است كه در اختیار داریم. تست وكسلر در دهه 1930 ساخته شد و در سال 1949 اولین شكلش در آمد. در سال 1972 تجدید نظر اولیه انجام شد و در دهه اخیر تجدید نظر دیگر صورت گرفت و آن چه ما در اختیار داریم مربوط به سال 1972 می‌باشد. تجدید نظر اخیر در دست عده‌ای است كه هنجار شود اما متأسفانه هنوز هیچگونه اقدامی انجام نشده است. این آزمون دارای روایی (اعتبار) و پایایی است.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-3290-68688-01
1.67 MB
2

pdf.png آزمون حافظه بصری کیم کاراد

در این بررسی ما به پژوهش در رابطه با تأثیر مرور و تکرار روی تثبیت اطلاعات رسیده از حافظه بصری، را جذب حافظه حسی محسوب می شود،‌ حافظة کوتاه مدت و بلندمدت پرداختیم. برای انجام این بررسی از ابزار آزمون حافظه بصری کیم کاراد سود جستیم. به عنوان عامل تعیین کننده، انتقال اطلاعات از حافظه حسی به کوتاه مدت و سپس بلند مدت ، از زمان جاگذاری صفحات کوچک شکل دار بر روی صفحه شطرنجی بدون شکل استفاده نمودیم. نتایج این پژوهش نشان دادند که تکرار و مرور بیشتر،‌ به تحکیم حافظه و تثبیت اطلاعات در حافظه دراز مدت کمک فراوانی می نماید.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-3290-68688-01
857.84 KB
0

pdf.png آزمون حافظه کلامی و عددی

بخشی از دستور العمل آزمون حافظه کلامی “به هر یک از آزمودنی ها یک برگ کاغذ می دهند و از آنها می خواهند که اعداد ۱ تا ۲۵ را در حاشیۀ سمت راست کاغذ و به ترتیب در زیر یکدیگر بنویسند . آنگاه به آنها می گویند :” من جفت کلماتی را برای شما می خوانم ، مثلاً «میز – صندلی».تعداد این جفت کلمات ۲۵ تاست. وقتی همه آنها را خواندم ، دوباره از اول شروع می کنم و به ترتیب اولین کلمه هر جفت را می خوانم ، شما باید دومین کلمه را بنویسید”.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

1394-02-23
1.42 MB
0

pdf.png آزمون آمادگی تحصیلی مترو پالیتن فرمA

آزمون آمادگی متروپالیتن  برای ارزیابی تکامل این مهارت ها وتوانائی ها و سنجش میزان آمادگی دانش آموزانی است که برای اولین بار به مدرسه می روند . این آزمون برای نوآموزانی که در انتهای دوران پیش دبستانی و ابتدای ورود به دبستان قرار دارند تدوین شده است و زمینه ای سریع ، راحت و قابل اطمینان برای طبقه بندی اولیه دانش آموزان فراهم می آورد که با استفاده از آن معلمان می توانند تعلیمات خود را به شکل مؤثرتری در اختیار نوآموزان قرار دهند. آزمون متروپالیتن به منظور سنجش کار آیی برنامه های مهد کودک تدوین نشده است اما کاملاً منطقی است که یک مهد کودک خوب می تواند در پرورش برخی از توانائی هایی که در این آزمون از آنها صحبت می شود سهم بسزایی داشته باشد.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-2671-68688-02
13.75 MB
1

pdf.png آزمون مکعبهای کهس

آزمونی است برای اندازه گیری هوش عملی در کودکان ۱۵-۵ ساله. ازمون مکعب‌ها که در سال ۱۹۲۰ اقای کهس تهیه کرده‌اند، راه حلی است برای کم کردن نارسایی‌های ازمون‌های کلامی، هنگامی که به تنهایی استفاده می‌شوند. این ازمون از نوع ازمون‌های عملی است و برای احتزار از دخالت عامل زبان در اندازه گیری هوش ساخته شده‌است.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-3290-68688-01
1.37 MB
3

pdf.png آزمون هوش عاطفی

هوش انسان همیشه موضوعی جذاب و جالب توجه برای دانشمندان، روانشناسان و همه افراد بوده است. تا چند سال پیش هوش انسان را تنها مساوی با IQ (آی کیو) یا بهره هوشی می دانستند. آی کیو توانایی های شناختی و عقلانی هر فرد ( مثل حافظه، اطلاعات عمومی، درک مطلب، توانایی های ریاضی و...) را نشان می دهد.وجود هوش هیجانی در انسان، پاسخی برای این سوال است. در وجود همه انسان ها از جمله شما نوع دیگری از هوش به نام هوش هیجانی (هوش عاطفی) یا EQ وجود دارد که تعاریف مختلفی دارد.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-3290-68688-01
806.38 KB
0

pdf.png آزمون هوش هیجانی 20 سوالی

پرسشنامه هوش هیجانی تعیین کننده ی میزان هوش هیجانی افراد جامعه با در نظر گرفتن ملاک های اصلی هیجانی می باشد. پرسشنامه ی هوش هیجانی یکتا نیست و تا کنون موارد زیادی برای آن طراحی شده و توسط کارشناسان به جامعه ی علمی جهانی ارائه شده است. مراکز مختلفی در جهان وجود دارند که با استفاده از این تست هوش هیجانی، هوش هیجانی افراد خود مانند دانشجویان، دانش آموزان، کارکنان و غیره را اندازه می گیرند و به نتایج خوبی نیز دست می یابند.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

772-12-05
673.09 KB
0

pdf.png آزمون هوشی تکمیل تصویر

  آزمون تکمیل تصاویر، یک نوع آزمون فرافکن است. آزمون‌های فرافکن، دسته‌ای از آزمون‌های شخصیت هستند که شخصیت را به صورت یک واحد کل در نظر می‌گیرند که به هیچ وجه قابل تجزیه به عناصر نیست. آزمون‌های فرافکن، تجلیات یکپارچه شخصیت را در نظر می‌گیرند؛ تجلیاتی که در اثر تحریک موقعیت، تا اندازه‌ای "منعکس" شده‌اند.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

-3290-68688-01
1.28 MB
0

pdf.png آزمون هوشی سانتوچی (4 الی 6 ساله)

آزمون هيلدا سانتوچي براي تشخيص كنترل دست و جهت يابي كودكان 4 تا 6 ساله میباشد.آزمون سانتوچي يك آزمون مداد كاغذي است واز ده شكل تشكيل شده است.كاربردآزمون: الف: تشخيص كودكانيكه كنترل دستشان ضعيف است، اگر كودكي در ترسيم زاويه ها مشكل داشته باشد كنترل دست او ضعيف است و با تمرين قابل اصلاح مي باشد. ب: كودكاني كه مشكل جهت يابي دارند، يعني جهت ها را تشخيص نمي دهند، بهبودي اين كودكان دشوار است وتمرين ووقت زيادي را براي درمان لازم دارند. ج : از اين آزمون براي تشخيص كودكان بد تكلم وديرآموز استفاده شده است.


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

772-12-05
754.44 KB
2