Style Switcher

Layout options
  • Boxed Layout
  • Full Width Layout
Primary Color
بررسی اجمالی بررسی اجمالی جستجو جستجو برگشت برگشت
مجموعه: پرسشنامه و آزمونهای شخصیت
 
info کاربر گرامی شما عضو نیستید!!! شما می توانید برای فعال کردن و نمایش لینک دانلود جهت برخورداری سریع و بدون محدودیت از تمام محتویات وب سایت، از طریق منوی بالای سایت (گزینه عضویت در پرتال) ثبت نام کنید
pdf.png پرسشنامه ارزشهای شخصیتی(P.V.Q) NEW

 پرسشنامه ارزش های شخصی توسط شری و ورما در سال ۱۹۷۱ تهیه و تنظیم شد .هدف از طراحی این پرسشنامه سنجش انواع ارزش های شخصی در افراد است .این پرسشنامه متشکل از ۱۱ مولفه می باشد که عبارتند از : ارزش مذهبی – ارزش اجتماعی – ارزش دموکراتیک – ارزش زیبایی – ارزش اقتصادی – ارزش دانش -ارزش لذت جویانه – ارزش قدرت – ارزش منزلت خانوادگی و در نهایت ارزش  سلامتی هستند .پرسشنامه ارزش های شخصی دارای ۴۰ سوال می باشد .

 

 حجم
تعداد دفعات دانلود


8.22 MB
14

pdf.png پرسشنامه خودسنجی اضطراب زانگ(S.A.S)

مقیاس خودسنجی اضطراب در سال ۱۹۷۱ توسط زونگ و همکاران ساخته شده است. این مقیاس دربرگیرندۀ نشانگان عاطفی (تشویش و عصبانیت، ترس، عدم انسجام روانی، وحشت و هراس، بیم از آینده) و نشانگان جسمی اضطراب (لرزش، ناراحتی ها و دردهای بدنی، ضعف و خستگی پذیری زودرس، ناآرامی و بی قراری، تپش قلب، گیجی و منگی، ضعف و سستی، تکرر ادرار، تنگی نفس، تهوع و استفراغ، برافروختگی چهره، بی خوابی) می باشد.

 

 


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

772-12-05
1.06 MB
24

pdf.png مقیاس سنجش ادراک خویشتن(S.M.S.P)

ای. ال . شوستروم در۱۹۶۲ پرسشنامه تعیین موقعیت شخص را تهیه کرد ( خدمات آزمون آموزشی وصنعتی سان دیگو، آمریکا ) که دارای ۱۵۰ سئوال و۱۰ مقیاس فرعی است. ترکیب دو مقیاس یعنی حرمت نفس و خویشتن پذیری با ۴۰ سئوال ادراک خویشتن را اندازه می گیرد. مقیاسهای اندازه گیری حرمت نفس وخویشتن پذیری از پرسشنامه Poi  استخراج شده اند.وقتی این دو مقیاس با هم ترکیب شوند ادراک خویشتن را اندازه گیری می کنند

 

 


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

772-12-05
1.42 MB
7

pdf.png آزمون انگیزه پیشرفتA.C.M.T

هدف این آزمون اندازه  گیری نمره نیاز به پیشرفت شخص است . این آزمون بر مبنای الگوی پیشوانات موخرجی و روش آزمون تکمیل جمله است این آزمون مرکب از ۵۰ جمله ناقص است که باید توسط آزمودنی با گذاشتن علامت بر هر یک از سه پاسخ انتخابی که دربرابر شماره سؤال در پاسخنامه آمده تکمیل شود . به آزمودنی ها گفته می شود که چه کنند واز آنها خواسته می شود که با انتخاب یکی از پاسخ های داده شده احساس واقعی خود را راجع به سؤال مطرح شده با علامت زدن در پاسخنامه بیان کنند .اعتقاد بر این است که آزمودنی ضمن علامت زدن کلیه جنبه هایی را در نظر بگیردکه در لحظه پاسخ مطرح است.در این صورت علامت او بر پاسخ انتخابی نشان دهنده احساس واقعی اوست. به این طریق کلیه سؤالات در کل آزمون باید علامت زده شوند.

 

 


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

772-12-05
1.9 MB
1

pdf.png پرسشنامه پرخاشگریA.G.Q

 پرسشنامه پرخاشگری AGQیک مقیاس خود گزارش دهی مدادکاغذی است. این پرسشنامه را آرنولد اچ باس و پری در سال ۱۹۹۲ آن را ساخته است. این پرسشنامه دارای ۳۰ سؤال است که ۱۴ سؤال آن  «خشم»،  ۸ سؤال ـ«تهاجم» و ۸ سوال دیگر عامل «کینه توزی» را می سنجد. در این پرسشنامه آزمودنی به یکی از ۴ گزینه هرگز، به ندرت، گاهی اوقات و همیشه، پاسخ گفته و برای هر یک از ۴ گزینه مذکور به ترتیب مقادیر ۰، ۱، ۲، ۳ در نظر گرفته می شود. بجز ماده ۱۸ که بار عاملی منفی دارد و جهت نمره گذاری در آن معکوس است، نمره کل این پرسش نامه از ۰ تا ۹۰ و با جمع نمرات سوال ها به دست می آید. افرادی که در این مقیاس نمره شان از میانگین کمتر است، پرخاشگری پایین خواهند داشت. وهرچه نمره فرد در این آزمون بیشتر باشد میزان پرخاشگری او بیشتر است.

 

 


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

772-12-05
673.19 KB
2

pdf.png پرسشنامه سنجش افکار خود کشی بکB.S.S.I

پرسشنامه افکار خودکشی بک (BSSI) در سال ۱۹۶۱ توسط آرون بک ساخته شد. این مقیاس دارای ۱۹ ماده می‌باشد. سوالات این مقیاس مواردی از قبیل آرزوی مرگ، تمایل به خودکشی به صورت فعال و نافعال، مدت و فروانی افکار خودکشی، احساس کنترل بر خود، عوامل بازدارنده خودکشی و میزان آمادگی فرد جهت اقدام به خودکشی را مورد سنجش قرار می‌دهد. در آزمون افکار خودکشی بک پنج سوال وجود دارد که سوالات غربالگری نام دارند. اگر پاسخ‌ها نشان‌دهنده تمایل به خودکشی فعال یا نافعال باشد، سپس آزمودنی باید ۱۴ سوال بعدی را نیز ادامه دهد. همچنین پرسشنامه افکار خودکشی بک (BSSI) ترکیبی از سه عامل می‌باشد: تمایل به مرگ، آمادگی برای خودکشی و تمایل به خودکشی واقعی.

 

 


ساخته
حجم
تعداد دفعات دانلود

772-12-05
1.2 MB
0

pdf.png آزمون افسردگی کودکان و نوجوانانC.A.D.S NEW

پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان (CADS)  توسط جان‌بزرگی و مستخدمین حسینی در سال ۱۳۸۴ ساخته شده است. این پرسشنامه بر اساس نیاز بالینی جامعۀ ایرانی به ابزاری که تا حد ممکن همه جانبه‌نگر باشد، تدارک دیده شده است. در ساخت این مقیاس، ابتدا محورهای بزرگ نظریه‌پردازان روانشناسی بالینی در زمینۀ افسردگی کودکان و نوجوانان مورد وارسی قرار گرفته و ملاک‌های افسردگی استخراج شده است که شامل ۴۲ نشانۀ بیماری است. البته اغلب آن‌ها با یکدیگر همپوشی داشته و تقلیل یافته‌اند. سپس ملاک‌هایی که بیشترین همپوشی یا تکرار را در نظریه‌های مختلف به خود اختصاص داده‌اند، استخراج و با ملاک‌های DSM  برای افسردگی کودکان و نوجوانان مقایسه شده و سپس فهرستی شامل ۱۲ مقوله تهیه شده است. همچنین یک مقوله دیگر نیز وجود دارد که برخی از علایم باقی مانده را پوشش می‌دهد.

 

 حجم
تعداد دفعات دانلود


1.41 MB
0

pdf.png پرسشنامه خشم بالینیC.A.S NEW

این مقیاس برای اندازه گیری علائم احتمالی مرتبط با آگاهی یافتن و درمان خشم پدید آمده است. زمینه های مورد نظر در این ابزار، خشم کنونی، خشم نسبت به آینده ، خشم درباره شکست، خشم فراگیر، احساس خشم، خصمانه بودنريال آزاردهنده برای دیگران، خشم نسبت به خود، ناتوانی خشم، آسیب رسانی به دیگران، پرخاشگری کلامی به مردم، تحریک پذیری، تداخل در حریم اجتماعی، تداخل در تصمیم گیری، بیگانگی با دیگران و تداخل در اشتها و خواب و سلامتی و اندیشه و مسائل جنسی را در بر دارد.

 

 حجم
تعداد دفعات دانلود


1.51 MB
2

pdf.png پرسشنامه نگرش نسبت به خلاقیتCAC NEW

 پرسشنامه نگرش نسبت به خلاقیت C.A.C نوشته چارلز لی شیفر شامل 32 عبارت است که هر دانش آموزی موافقت و یا مخالفت خود را با سوالات تعیین می کند. سوالهای این آزمون بر اساس نگرشهای ویژه و باورهای اشخاص با خلاقیت بالا ساخته شده است. 2 عبارت از 32 پرسش این آزمون شامل سوالهای 3 و 14 جزء سوالات پر شونده است و برای کاستن از کشف ماهیت ایزار طراحی شده است. 30 سوال دیگر متضمن اندازه گیری ابعاد مختلف دیگر در ارتباط با پیشرفت خلاقیت طراحی شده است.

 

 حجم
تعداد دفعات دانلود


940.17 KB
0

pdf.png آزمون تحمل ناکامیE.R.T.O NEW

همه افراد در یک زمانی در طول زندگی باید کم یا بیش در برابر ناکامی از خود تحمل نشان دهند. اصطلاح تحمل ناکامی اشاره دارد به میزان فشار روانی که شخص می تواند تحمل کند قبل از این که رفتارش از حالت یکپارچگی در آمده مختل گردد. بنابراین تحمل ناکامی اشاره دارد به قابلیت فرد در نشان دادن مقاومت در کوشش علیرغم شکست مکرر و محیط خصوصیت آمیز ، بنابراین ضروری است که ناکامی حاصل از شکست در امتحان ، از دست دادن مقام و موقعیت و غیره را تحمل کنیم تا یکپارچگی شخصیت خود را ابقا کنیم…این آزمون نیز جهت بررسی میزان تحمل شما در برابر ناکامی توسط دکتر اس . ان .ری ارائه شده است.

 

 حجم
تعداد دفعات دانلود


1.6 MB
2